Detoxikácia je najrýchlejší spôsob, ako schudnúť.

Pravdou je, že detoxikačné prostriedky vám pomáhajú stratiť na váhe tým, že prídete o vodu v tele. Akonáhle s detoxikáciou prestanete, vaša váha vyskočí na pôvodnú hodnotu.

Najlepším spôsobom, ako naozaj schudnúť je jedenie nízkokalorickej stravy a pravidelným pohybom. Z dlhodobého hľadiska tak uvidíte zaručene lepšie výsledky.

Detoxikačné diéty sú pre vás lepšie ako diéta pozostávajúca z cvičenia a nižšieho príjmu kalórií.

Detoxikačná diéta môže zbaviť vaše telo niekoľkých toxínov, no nepomôže vám dlhodobo stratiť a udržať hmotnosť. Ak chcete schudnúť, namiesto detoxikačnyćh diét by ste sa mali zamerať na konzumáciu zdravých, nespracovaných potravín a zvýšiť fyzickú aktivitu.

Pitie veľkého množstva vody detoxikuje vaše telo.

Pitie väčšieho množstva vody za účelom detoxikácie vášho tela je mýtus, ktorý ale v sebe nesie kúsok pravdy. Pitná voda pomáha vašim obličkám a pečeni pracovať efektívnejšie. Pitie príliš veľkého množstva vody môže byť pre vaše telo nebezpečné.

Môže to mať negatívny vplyv na elektrolyty v tele a viesť k zvýšeniu práce vašich obličiek, ktoré musia odstraňovať všetkú vodu, ktorú pijete ako súčasť vašej detoxikačnej diéty. Ubezpečte sa, že pijete dostatok tekutín, no určite to nepreháňajte.

Detoxikáciu by ste mali robiť pravidelne, aspoň raz za mesiac.

Žiadny pravidelný detox nepotrebujete, váš organizmus sa o to postará. Ak máte zdravé obličky a zdravú pečeň, vaše telo už vyplavuje toxíny von z tela. Vačšina detoxikačných kúr môže na vás zanechať pocit malátnosti, únavy a slabosti.

Pečeň a obličky potrebujeme pravidelne čistiť.

Ďalším nezmyslom je čistenie pečene a obličiek. Tieto orgány môžeme pre správnu detoxikáciu organizmu podporiť v ich správnom fungovaní. Pri suplementácii dbajte na správnu formu a pravidelnosť. Nezaťažujte zbytočne svoju pečen ďalšími tabletami. Podporiť funkcie nášho metabolicko-vylučovacieho centra, kde patrí pečeň, žlčník a obličky, vieme aj rozumne.

Detoxikácia môže vrátiť späť škody spôsobené nezdravým životným štýlom.

Mnohé celebrity prispeli v posledných rokoch k zvýšeniu popularity rôznych detoxikačných programov. Ľudia si tak častokrát mylne myslia, že dokážu týždennou detoxikáciou potlačiť škodlivé účinky ich nezdravého životného štýlu.

Odborníci v oblasti zdravotníctva zdôrazňujú, že detoxikačné procesy v našom tele nedokážeme spustiť na požiadanie. Naše telo sa neustále snaží toxíny odstraňovať, či už praktizujeme detoxikačnú kúru alebo nie.

Najlepší spôsob, ako znížiť celkovú hladinu toxínov v tele je naozaj jednoduchý – konzumovať menej toxínov. Odborníci na výživu odporúčajú znížiť spotrebu alkoholu, kofeínu, tabaku, drog a spracovaných potravín. Naopak by ste sa mali snažiť denne konzumovať najmenej päť porcií zeleniny bohatej na vlákninu. Pravidelné cvičenie môže urýchliť váš metabolizmus a stimulovať prirodzený detoxikačný proces tela.

NÁVOD NA POUŽITIE

Odporúča sa užívať 1 ampulku 1x denne.
Prípravok je vhodné užívať niekoľkokrát do roka.

Pred použitím sa ampulkou zatrasie. Kvôli prírodnému charakteru produktu môže v ampulke zostať usadenina, čo je prirodzené a neznehodnocuje to kvalitu produktu.

Jeden koniec ampulky sa uchopí medzi palec a ukazovák a za pomoci papierového obrúska odlomí špička.

Ampulka sa otočí odlomenou stranou nad pohár a postup sa zopakuje s druhou špičkou. Obsah ampulky tak vytečie do pohára. Zmieša sa so 125 ml vody alebo ovocnej šťavy.